Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçımız diğer tüm organlarımız gibi canlı bir organizmadır. Her gün çeşitli vitaminler , asitler ve proteinler üretir. Ürettiği bir sürü şeyin yanında dışarıdan gelen tüm etkilere de açıktır ve tepki verir. Mesela saçımızın ıslakken bile ; saçımızda ki nemin bir kısmı buharlaşır bir kısmı saç derimiz ve saçlarımız tarafından emilir. Saçlarımız bu kadar yaşayan bir organizmadır.

Bunu göz önünde bulundurduğumuz da saçımızın yapısının daha net anlamış olur. Saç uzatmak istiyorsa da buna göre saç uzatma yöntemleri uygulamalıyız.

 

Saç Uzatmanın Püf Noktaları

 

Saçımız yukarıda da söylediğimiz gibi yaşayan bir organizmadır ve uzaması için bazı maddelere ihtiyacı vardır. Yani saçımız ürettiği proteini , asitler ve vitaminleri üretmezse saçlarımızın uzama imkanı hiç yoktur. İşte bunlar üretilmediğinde artık saçlarımız yaşayan bir organizma değil ölmüş bir organizma haline gelir.

Peki nasıl saç uzatılır sorusuna gelelim . Saçlarımız yazının başından beri belirttiğimiz gibi bir sürü madde üretiyor. Bu maddeler daha çok üretilirse saçımız uzar mı ? Tabi ki 1 yılda ürettiğimiz asidi , proteini , vitamini bir günde saçımıza uygularsak saçlarımız ertesi gün 15-20 cm(yıllık saç uzunluğu – tahmini) uzamayacaktır. Bizim yapmamız gereken dış etkilerle , kirli havayla doğal dengesi bozulan saçlarımızın sağlıklı ve canlı haline getirme ardından saçlarımıza gerekli bakımı yaparak , üretemediğimiz maddelerin dışarıdan takviye etmek.

Saç Uzatmak İçin Maske

Saçlarımızın üretemediği vitamin , protein ve asitleri yukarıda da dediğimiz gibi dışarıdan takviyeyle beslemek saçlarımızın uzamasında ve sağlıklarına kavuşmasında etkili olacaktır.

Maskenin İçindekiler :

MSM (kükürt saç uzatır , saç derisini besler ,yağlanmayı önler )
L’iarginine (büyümeyi arttıran aminoasit , protein büyümeyi sağlar )
Çinko sülfat (saç derisine faydalı mineral )
B3 vitamini (özellikle saçınız yağlıysa kullanın)
B5 vitamini
Laktik Asit

Karışım tarifi:

10 gr MSM
10 gr L’iarginine
5gr çinko Sülfat
10 ml B3
10 ml B5
20 ml %40’lık Laktik Asit
1 şişe sodanın içinde karıştırıp , duştan sonra uygulayın.

 

Bu maske saçlarımızı eski sağlıklarına kavuşmasına yardımcı olmakla kalmayacak , saçımızın uzamasında da etkili rol oynayacak.Tabi ki bu maskeyi uyguladıktan sonra saçlarımızı kendi haline bırakmamalıyız. Saçlarımızı doğal sülfatsız şampuanlarla yıkamak , ayrıca yine sülfat içermeyen doğal saç bakım kremleriyle desteklemek zorundayız. Bunları eksiksiz yaptığımız taktir de saçımızda hiç bir kırık olmayacak ayrıca yıpranmalar da artık geçmişte konuştuğunuz bir sorun olarak kalacak.

Sinameki Saç uzatma başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=C0B7lqSF0K4

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s